Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 358

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 380

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 384

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 411

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 423

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/218712/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/hookie/framework/theme-options/inc/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 442
Podpora – Ruční snímače | T Trading

Nastavení snímačů – Jak můžu nastavit ruční snímač?

Nastavení ručního snímače je v zásadě možné třemi způsoby:

Uživatelský manuál a tzv. programovací kódy

Pomocí Stručného uživatelského manuálu popř. Uživatelského manuálu a tzv. programovacích kódů. Pomocí těchto speciálních kódů lze nastavit veškeré parametry snímače. Ve Stručném manuálu se nachází pouze základní, nejčastěji používané programovací kódy. V uživatelském manuálu pak lze nalézt všechny programovací kódy.

Utilita SmartSet

Pomocí utility SmartSet. Tato utilita slouží k nastavení snímačů pomocí konfiguračních příkazů zasílaných pomocí sériové linky RS-232. Pro toto nastavení je tedy nutné připojení snímače pomocí sériového kabelu.

Další možností tohoto SW je možnost Offline konfigurace a následný tisk programovacích kódů na běžné tiskárně. Tento software je zdarma a můžete si jej nahrát na našich stránkách nebo na stránkách výrobce.

Programování přes RS-232

Přímo programovacími kódy zaslanými po sériovém rozhraní RS-232. Tato metoda se používá většinou jen ve speciálních aplikacích.

Zatuhnutí snímače – Po načtení kódu dojde k „zatuhnutí“ snímače a snímač nereaguje.

Ve většině případů se jedná o nesprávné nastavení snímače. Vždy po připojení nového snímače doporučujeme provedení Resetu do továrních nastavení a následnému nastavení rozhraní (Viz. Stručný uživatelský manuál). Pokud není správně nastaveno komunikační rozhraní snímače dojde většinou po načtení kódu k zablokování snímače, který se snaží komunikovat na jiném než aktuálním rozhraní.

Čtení v aplikacích – Nemohu přečíst čárový kód ve své aplikaci.

Ve výchozím nastavení má snímač povoleny jen některé (nejpoužívanější) skupiny čárových kódů. Zkontrolujte prosím jaký kód je použit ve Vaší aplikaci a následně zda-li je standardně povolen pro čtení. Pokud tomu tak není je nutné provést nastavení snímače pomocí Uživatelského manuálu. Pokud nevíte jaký kód je použit ve Vaší aplikaci pošlete nám jeho obrázek a rádi Vám poradíme, jak nastavit Váš snímač.

Chybná hlášení – Při čtení kódu Interleaved 2/5 dochází k chybným čtení, jak je lze odstranit?

Kód Interleaved 2/5 byl vyvíjen s maximálním ohledem na hustotu záznamu (maximální množství informací/minimální prostor). Bohužel má však nevhodnou konstrukci vzhledem k zabezpečení, proto se může stát, že dojde pouze k částečnému načtení. Tento efekt lze odstranit dvěmi způsoby:

Kontrolní číslo

Přidáním tzv. kontrolního čísla. Čárový kód je delší o jednu pozici, která je použita jako kontrolní mechanismus, který používá snímač pro validaci načtení. Pozor pokud provedete toto nastavení pouze na snímači a neprovedete patřičnou úpravu kódu, dojde ke rapidními snížení úspěšnosti čtení.

Nastavení délky kódu

Nastavením délky kódu. Pomocí Uživatelského manuálu je možno nastavit minimální a maximální délku čteného kódu. Je vhodné provést nastavení této délky tak, aby byla minimalizována možnost chybného čtení.

Stále více zákazníků z různých oblastí se přesvědčuje o schopnostech našeho týmu. Oslovte nás i Vy!